Registrirani korisnici

Geosaće

Geosaće se proizvedi od polietilena (PEHD). Načinjeno je od traka koje imaju izbočine sa obje strane i točkasto su zavarene ultrazvukom. Visine zidova saća su 50, 75, 100, 150, 200 mm. Spojevi su poravnati u dva reda, 9 spojeva u liniji međusobno udaljenih 340 mm ili prema zahtjevu. Na svakom zidu mogu postojati rubnjaci. Elementi nakon spajanja i razvlačenja u položaj za ugradnju sliče pčelinjem saću. Geosaće je izrađeno od zapaljive plastike koja se smekšava na 130°C, a do mogućnosti zapaljenja može doći pri 360°C.

Najzanimljivija stvar vezana za ovaj proizvod je upotreba za stabilizaciju tla jer materijal izrade nije biorazgradiv. Ova značajka je prednost za materijal jer garantira dugoročnu efikasnost geosaća bez narušavanja tehničkih svojstava.

Geosaće je dostupno u dvije veličine: sa velikim i malim otvorom ćelije - saća. Površina sekcije sa malim saćima je 16,12 m2, a površina pojedinog malog saća iznosi 277 cm2. Površina sekcije sa velikim saćem je 32,24 m2, a površina pojedinog velikog saća iznosi 1108 cm2.

Svrha i primjena geosaća

Kod projektiranja novog objekta treba uzeti u obzir utjecaj objekta na tlo koje trpi opterećenje. Loše temeljno tlo je izvor nekih posebnih sila koje utječu na konstrukciju i čine poboljšanje temelja čine potrebitim. Prije gotova 25 godina ojačavanje tla postalo je značajno u poboljšanju tehničkih svojstava podtla. Uvijek je bolje spriječiti nego liječiti. Prvotno su za ojačanje tla koroštene željezne ploče. Danas postoje geotekstili, geomreže i geotrake. Tradicijske metode ojačavanja tla bile su skupe i zahtjevale su složenu opremu za ugradnju te kvalificirano osoblje. Geosaće je jeftinija alternativa koja se lako ugrađuje uz minimalnu potrebitu opremu.

Osim za ojačanje tla i stabilizaciju pokosa geosaće se može koristiti i kao zaštita tla od erozije na padinama. Ovisno o vrsti materijala kojom se geosaće ispunjava za ovu primjenu, može biti potrebito korištenje i drugih vrsta geosintetskih materijala. Npr. ako se geosaće ispunjava zemljanim materijalom tada je preporučljivo preko geosaća ugraditi i 3D mrežu za zaštitu od erozije te izvršiti hidro sjetvu travne smjese. Ovo je samo jedan od primjera. Tehničko rješenje i način izvedbe ovisi o zahtjevima pojedinog projekta.

Još jedna od mogućih primjena geosaća je zaštita kanala od erozije. Jedan od zanimljivih projekata za koje smo bili dobavljači materijala je ugradnja geosaća na rijeci Ubači, grad Ub, Republika Srbija. Projekt je zanimljiv po tome što se ispunjavanje geosaća djelomično vršilo betonom, a djelomično zemljom.

Ugradnja geosaća

Upute za ugradnju geosaća pronađite OVDJE.

Futbalové dresy
U svrhu što efikasnije obrade molimo sve upite, zahtjeve za ponudu i sl. za materijale navedene na ovom internetskom odredištu pošaljite isključivo putem priložene forme u zoni registriranih korisnika! Tehničke karakteristike materijala dostupne su samo registriranim korisnicima. Hvala.
Za preuzimanje prospekta geosintetika u PDF formatu kliknite OVDJE.
Na vrh
www.Geotekstili.com